W październiku 2009 po raz kolejny podjęliśmy się zorganizowania ogólnopolskich ćwiczeń ujednolicających procedury i taktykę działania.

Tym razem, tematem przewodnim dwudniowych zajęć była taktyka czerwona. Oprócz grup SPAT Warszawa i SPAP Gorzów, na nasze zaproszenie przyjechali także przedstawiciele grupy TRON Pardubice.

Pierwszy dzień rozpoczął się wcześnie rano, powtórką z technik linowych. Oprócz standardowych zjazdów na linie statycznej, dzięki naszym kolegom z Czech mieliśmy okazję trenować zjazdy na tzw. „szybkiej linie”. Było to zupełnie nowe doświadczenie dla większości uczestników szkolenia. Następnie udaliśmy się na jeden z wrocławskich poligonów, gdzie rozpoczęliśmy ćwiczenia z podstawowych procedur taktyki czerwonej zgodnie ze standardami TCCC. Celem tego etapu szkolenia było usystematyzowanie i ujednolicenie wiedzy w tej materii.

Cały drugi dzień poświęciliśmy na wdrażanie nowo nabytej wiedzy. W trakcie realizacji konkretnych scenariuszy HR oraz CSAR przećwiczyliśmy wszystkie najważniejsze elementy taktyki czerwonej. Dodatkowo, dla zwiększenia realizmu wykorzystane zostały sztuczna krew oraz organy wewnętrzne.

Ćwiczenia te były kolejnym cennym doświadczeniem, które już niebawem na następnych ćwiczeniach zostanie wykorzystane w 101 %.
Dziękujemy za przybycie, wspólne ćwiczenia i do zobaczenia w Lipcu 2011!


Poniżej kilka zdjęć :


Licznik odwiedzin: site stats © 2008 SPAT Wrocław, design: Lento2.com